Güney Anadolu Bölgesi’ni kapsayan eşsiz rota, taş otellerde konaklama ve coğrafyaya özel etkinliklerle sıra dışı bir deneyime hazır olun!

Güney Anadolu’nun mistik ve kültürel havasını RoarCamp Deneyimi ile buluşturuyoruz. 

2019 Roarcamp Mezopotamya 1090 TL’dir. Peşin fiyatına 5 taksit sçeneği ile başvurularınızı bekliyor.

2019 MEZOPOTAMYA PROGRAMI’NDA NERELERE GİDİLECEK?

 1. ANKARA – OTOGAR VE HAVALİMANI (Buluşma Noktası ve Hareket Yeri)
 2. GAZİANTEP VE ZEUGMA
 3. ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE - HALFETİ – BALIKLIGÖL (1 Gece)
 4. MARDİN – MİDYAT (1 Gece)
 5. BATMAN - HASANKEYF
 6. DİYARBAKIR (1 Gece)
 7. ADIYAMAN – NEMRUT
 8. NEVŞEHİR – KAPADOKYA
 9. ANKARA (Bitiş)

NELER DAHİL?

ULAŞIM: Kültür turumuzda Ankara’da başlayan program Mezopotamya coğrafyası üzerinde Ankara’da sona erecek şekilde programlanmıştır. Lüx sınıfta büyük otobüsler hizmet verecektir.

KONAKLAMA: MARDİN (1 gece), DİYARBAKIR (1 gece) ve ŞANLIURFA (1 gece) şehirlerde birer gece olacak şekilde coğrafyaya ugun taş konak ve otellerde 2 kişilik olarak konaklama yapılacaktır.

Program başlangıç günü Gaziantep’e ve dönüş yolculuğu için Kapadokya’ya gece ulaşım otobüste yapılıp. Konaklama olmayacaktır.

SİGORTA: Belge No:7567 TURSAB onaylı, paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortası.

KAHVALTI: Otellerimiz oda ve kahvaltı şeklinde organize edilmiş olup. Programımızın son günü Kapadokya’da kahvaltı tabağı şeklinde restaurant da verilecektir.

REHBERLİK: Program boyunca tüm şehirlerde profesyonel rehberler eşliğinde özel hizmet verilecektir.

URFA SIRA GECESİ:  Lezzetli Urfa Yemekleri ve eşsiz müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece yaşayın. Urfa Sıra Gecesi yemekli olup, fiyata dahildir.

HALFETİ TEKNE TURU: Şanlıurfa Batık Şehri Halfeti’de mistik bir tekne turuna hazır olun!

NELER DAHİL DEĞİL?

YEME – İÇME: Kahvaltılar hariç, bütün bireysel giderler. Öğle ve akşam yemeklerini şehirlerde rehber ve koordinatörlerin öncülüğünde restaurant ve çarşılardan karşılayabilirsiniz.

MÜZE - ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ: Program boyunca şehirler ve antik kentlerde bir çok müze ve ören yerini ziyaret edeceğiz.  Yanınızda Müzekart bulundurmanızda fayda var.

TUR TARİHİ

 • ROARCAMP MEZOPOTAMYA 1 - (16 – 20 Ekim 2019) DOLDU
 • ROARCAMP MEZOPOTAMYA 2- ( 6 - 10 Kasım 2019) - YENİ

1. GÜN - ANKARA - OTOGAR - HAVALİMANI - GAZİANTEP

00:00 -  Salıyı Çarşamba'ya bağlayan gece Gaziantep'e hareket  (694 KM - 8 Saat)  


Sabah saatlerinde Gaziantep'e varış ve kahvaltı  


Gaziantep Zeugma Müzesi ve şehir turu 


Şehir turundan sonra Halfeti tekne turu için hareket ve Şanlıurfa Halfeti Tekne Turu


Akşam Şanlıurfa Otele yerleşme 


2. GÜN - ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - MARDİN

Sabah kahvaltıdan sonra Şanlıurfa Balıklıgöl Turu ve Göbeklitepe'ye hareket (18 KM)  


Göbeklitepe turu - Mardin'e hareket


Mardin otele yerleşme ve Mardin turu 


3. GÜN -  MARDİN - MİDYAT - HASANKEYF - DİYARBAKIR


Mardin otelden çıkış ve Midyat'a hareket ve Midyat - Süryani Kültürü Turu


Midyat'tan Hasankeyf'e hareket ve Hasankeyf Turu (40 dk)


Hasankeyf'ten Diyarbakır'a hareket ve otele yerleşme


4. GÜN - DİYARBAKIR - NEMRUT

Kahvaltı ve Diyarbakır Turu - Ongözlü Köprü - Suriçi - Hasan Paşa Hanı - Ulu Cami


Diyarbakır'dan Nemrut'a hareket ve gün batımı Nemrut Keşfi 


Gece Nemrut'tan Kapadokya'ya hareket (480 km - 7 saat)


5. GÜN - NEVŞEHİR - KAPADOKYA - ANKARA

Kapadokya'da kahvaltı ve Kapadokya - Peribacaları ve Göreme turu


17:00 - Ankara Havalimanı ve Otogar'a hareket (280 km - 3:30 dk)


Ankara Otogar ve Havalimanı'na varış ve bitiş 

 

Gaziantep

Doğu’ nun Paris’ olarak da adlandırılmaktadır.  Mezopotamya ile Akdeniz Bölgesi’nin kesişme noktasında bulunan Gaziantep, tarihin her döneminde önemini korumuştur. Tarih boyunca değişik uygarlıkların, kültürlerin ve inançların harmanlandığı bir çekim merkezi olmuştur. Tarihten aldığı bu izleri görünce bu şehre âşık olacaksınız.

Zeugma

Zeugma, MÖ 300 yıllına dayanan tarihiyle Büyük İskender'in generallerinden Selevkos I Nikator tarafından kurulmuş bir antik şehirdir. Zeugma kenti bölgede Antik Dönem Helenistik ve Semitik kültürlerin entegrasyonu ve bütünleşmiş karma kültürlerin doğuşunun anlaşılması açısından büyük bir tarihi öneme sahiptir. Zeugma da bulunan tarihi Mozaik Müzesi’ne uğramadan,  dünyaca meşhur Çingene Mozaiği (GAİA)  görmeden Gaziantep’İ görmüş sayılmazsınız.

Şanlıurfa

9 bin yıllık bir geçmişi olan Şanlıurfa peygamberler şehri olarak tarihte birçok peygamberi misafir etmiştir. Kendilerine ait olan gelenek görenekleri ile kendilerinden söz ettiren Urfa’dan meşhur sıra gecesine katılamadan ve mırra içmeden ayrılmayın.

Göbeklitepe

Göbeklitepe, tarihin bilinen en eski ve en büyük tapınağıdır. Dev sütunlardan ve üst üste dizilmiş ağır taşlardan oluşan Göbeklitepe, o dönemde el arabası vb. alet edevatın olmadığı için inşa süreci gizemlerini hala kuruyor. İnsanlık tarihinin sıfır noktası” ve “medeniyetin doğduğu yer” olarak adlandırılan bu tarihi alanı daha yakından tanımaya ve tarihin gizemli kapılarını aralamaya ne dersiniz?  Sizde de bizim gibi merak uyandıysa bu program tam sizlik. J

Halfeti

Güneydoğu'da saklı cennet: Halfeti Fırat Nehri'nin altında kalan kısmı "Saklı Cennet" veya "Kayıp Kent" olarak anılan Halfeti'yi bir de RoarCamp ile deneyimleyin. Kahverenginin en güzel tonlarına ulaşacağınız Halfeti turu ile eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Balıklı Göl

Balıklı göl, İbrahim peygamberin ateşe atılarak düştüğü yer olarak bilinmektedir. Göllerin içindeki kutsal olduğuna inanılan balıklar ve çevredeki pek çok tarihi yapılar, Şanlıurfa’ya özgü mistik havayı solumadan bu şehri terk etmemelisiniz.

Midyat-Mardin

Anadolu uygarlıklarının tarihi şehri Midyat… Midyat’ın ‘barış şehri’ olarak anılması boşuna değil Midyat’ın zaten hemen her köşesi barışın simgesi beyaz güvercinlerle dolu. Midyat’ın bal rengi taşlarına işledikleri kutu kutu evlerinde mutlaka bir gece konaklamalısınız.

Hasankeyf-Batman

Yeraltının gizli cenneti olarak kabul edilen Hasankeyf tarihin tüm renkleri ile karşımıza çıkıyor. Yaklaşık altı bine yakın mağaranın bu yerde bulunması, insanların burayı genellikle yerleşim yeri olarak kullandığını ispat ediyor.

Diyarbakır

Yüzyıllardır pek çok kültüre ev sahipliği yapmış, Güneydoğu‘nun mistik şehirlerinden biridir. Tarihin ince dokunuşlarını sokaklarında yürürken hissedeceğiniz bu eşsiz şehire gelmek için can atacaksınız.

Nemrut Dağı-Adıyaman

Gizemi hala çözümlenemeyen Nemrut Dağı Helenistik Dönemin en görkemli kalıntılarını burada bırakmış. Dünyanın en muhteşem gün doğumu ve gün batımının seyredilebilirsiniz.

Kapadokya-Nevşehir

Masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla Dünya''nın en büyüleyici atmosferlerinden birine sahip Nevşehir, insanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Peribacaları gibi ilginç jeolojik yapısının yanı sıra, kayalara oyulan yerleşim yerleri ender doğal ve kültürel merkezlerdendir.

Şanlıurfa Sıra Gecesi

Uygarlığın Doğduğu Şehir: Şanlıurfa

Geleneksel olarak düzenlenen Urfa’nın meşhur sıra geceleri geleneğini genellikle kış gecelerinde, birbirine yakın yaş grubundaki gençlerin veya orta yaşlardaki arkadaş gruplarının, her hafta bir başka arkadaşın evinde olmak üzere, haftada bir akşam, belirli bir niteliğe ve düzene göre sıra ile yaptıkları toplantılar şimdilerde kültürü merak eden turistler için otellerde ve hanlarda yapılmaktadır.

Halfeti Tekne Turu

Karagül diyarı Halfeti’de batık şehrin arasında muhteşem doğasının içinde bir tekne turu… Halfeti girişindeki iskeleden RoarCamp’a özel teknenize binip Fırat Nehri’nin üzerinde ufak bir gezintiden sonra Halfeti’nin muazzam doğasına kendinizi bırakın.

RoarCamp Mezopotamya Programı’na başvurunuz sonucunda rezervasyonunuz gerçekleşir. 1 iş günü içerisinde “Katılımcı Sözleşmesi” ve ödeme planınız tarafınıza iletilir. Ödeme planınızda başvuru tarihinizden tur başlangıç tarihine kadar size uygun taksit seçenekleri oluşturulur.

RoarCamp Mezopotamya Programı katılım bedeli 1090 ₺’dir.Katılım ücretinin 800₺’lik kısmı tur başlangıç tarihine kadar 3 taksit fırsatı ile sunulur. Geriye kalan 390₺ tur başlangıç günü alınmaktadır.