SIKÇA SORULAN SORULAR

  1. Katılım başvuruları nasıl değerlendiriliyor ve başvurum kaç günde değerlendirilir?

Katılımcılarımız, başvuru formundaki verdiği cevaplara ve motivasyonlarına göre değerlendirilmektedir. Bu yüzden formdaki sorulara verdiğiniz yanıtlar son derece önemlidir. Katılım şartlarımızda 18-35 yaş aralığına ve kadın - erkek dengesi önem verilmektedir.

Başvurunuz 1 gün içinde değerlendirilip size e-posta ve sms yoluyla tarafınıza iletilmektedir.

  1. Tek başıma katılacağım sıkılır mıyım?

Tanışma oryantasyonu sayesinde programın ilk gününde tüm katılımcılarla hemen tanışma fırsatınız olacak. Bu yüzden yalnız ya da arkadaşlarınızla katılmanız avantaj ya da dezavantaj gibi bir durum teşkil etmez çünkü organizasyon boyunca farklı şehirden eğlenceli ve unutulmaz birçok yeni dostluklar kurma şansınız olacaktır. Bir hafta boyunca yeni dostlarınızla aynı kamp ateşini paylaşacaksınız sonuçta.

  1. Daha önce hiç kamp yapmadım zorlanır mıyım?

Program boyunca (otobüs ve kamp alanlarında) tecrübeli koordinatörler size her konuda destek ve bilgi sağlayacak. Ayrıca tüm katılımcılara oryantasyon toplantısında kısa bir temel kampçılık eğitimi verilip, tüm ekipmanlar size tanıtılacaktır.

Yolculuk öncesi kamp hakkında detaylı bir bilgilendirme maili (kamp programı, çanta, ihtiyaç listesi, hava bilgisi vs.) atılacak olup, programa tamamen hazır bir şekilde gelmeniz sağlanacaktır.

  1. Kamping Alanları hakkında bilgi alabilir miyim?

Tercih edilen kamping alanları açık ara Türkiye’nin en güzel ve kurumsal anlamda tesisleşmiş yerleridir. Tüm tesislerde katılımcıların kullanımına açık temizlik ve bakımları rutin olarak yapılan wc, duş, bulaşıkhane gibi alanların bulunmaktadır. Kafeterya bölümünde her türlü market ihtiyacınızı anlık karşılayabilirsiniz, kafeterya bölümlerinde ayrıca kablosuz internet mevcuttur. Kamp içerisindeki güvenliğimiz 24 saat boyunca özel güvenlik şirketi tarafından sağlanmaktadır.

Kamp alanlarında RoarCamp katılımcılarına özel ayrılan bölümde çadırlarımızı kurup, ateşimizi yakacağımız ve konaklayacağız.

  1. Kamp ekipmanları konusunda bilgi alabilir miyim?

Tüm katılımcılarımıza kamp öncesinde kamp ekipmanları çantası (Çadır, mat, kamp sandalyesi vs.) verilecektir. (Geri iade) Çadırda uyuyacağınız askeri matlarımız yumuşak tiptedir fakat rahat uyuyamayacağını düşünen katılımcılarımız kendilerine ait şişme yatak veya maliyeti ucuz olan deniz yatağı getirebilirler. Çadır marka, model ve ebatları aşağıdadır.

TEK Kişi konaklamak isteyenler için, Quechua Arpenaz2 (2kişilik): 120x200 cm

Evolite Pro Askeri Mat: Klasik kamp matlarının dışında 1.2 cm kalınlığı ile rahat bir uyku sağlar.