SIKÇA SORULAN SORULAR

 

A) BAŞVURU İŞLEMLERİ

1) Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki en önemli bölümler ve en çok hatalı girilen bölümler telefon ve mail bilgileridir. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda size bilgilendirme mesajları ulaştırılamayacaktır.

 2) Tek katılmak istiyorum, sorun yaşar mıyım?

Oryantasyon Programı sayesinde programın ilk gününde tüm katılımcılarla hemen tanışma fırsatınız olacak. Bu yüzden yalnız ya da arkadaşlarınızla katılmanız avantaj ya da dezavantaj gibi bir durum teşkil etmez çünkü organizasyon boyunca farklı şehirden eğlenceli ve unutulmaz birçok yeni dostluklar kurma şansınız olacaktır. Bir hafta boyunca yeni dostlarınızla aynı kamp ateşini tadını çıkaracaksınız.

3) Başvurular nasıl ve kaç günde değerlendirilir?

Katılımcılarımız, başvuru formundaki verdiği cevaplara göre değerlendirilmektedir. Bu yüzden formdaki sorulara verdiğiniz yanıtlar son derece önemlidir. Katılım şartlarımızda 18-35 yaş aralığına ve kadın - erkek dengesi önem verilmektedir.

4) Programla ilgili fiyat bilgisini nereden öğrenebilir?

Tüm program fiyatları bilgisine RoarCamp websitesi üzerineden ulaşabilirsiniz.

RoarCamp deniz turu www.roarcamp.com/roarcamp-deniz

RoarCamp likya turu  www.roarcamp.com/roarcamp-likya

5) Öğrenci olma zorunluluğu var mı?

Öğrenci olma zorunluluğumuz olmadığı gibi katılımcılarımız sadece belirli bir kısmı öğrencilerden oluşuyor.

6) Daha önce hiç kamp yapmadım zorluk yaşar mıyım?

Her programımızın belirli bir kısmı ilk defa kamp yapanlardan oluşmaktadır. İlk defa kamp yapacaksanız tecrübeli koordinatörlerimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Daha fazla kamp hayalinizi ertelemeyin, hemen bir programa başvuru yaparak RoarCamp ailesinin üyesi olun. 

Program boyunca (otobüs ve kamp alanlarında) tecrübeli koordinatörler size her konuda destek ve bilgi sağlayacak. Ayrıca tüm katılımcılara oryantasyon toplantısında kısa bir temel kampçılık eğitimi verilip, tüm ekipmanlar size tanıtılacaktır.Yolculuk öncesi kamp hakkında detaylı bir bilgilendirme maili (kamp programı, çanta, ihtiyaç listesi, hava bilgisi vs.) atılacak olup, programa tamamen hazır bir şekilde gelmeniz sağlanacaktır.

7) Hiçbir ekipmanım yok nasıl kamp yapabilirim?

Kamp için en gerekli temel (Çadır, Mat, kamp sandalyesi) malzemelerini RoarCamp olarak biz karşılıyoruz. Sizin yapmanız gereken tek şey sırt çantanıza kişisel ihtiyaçlarınızı koymak.

8) Yalnız katılıyorum sıkılır mıyım?

Öncelikle tek olmanızın kampımıza katılmak için hiç bir engel olmadığına emin olun. RoarCamp olarak en önemli önceliğimiz samimi bir kamp ortamı sağlamaktır. Katılımcıların uyumlu olmasına mümkün olduğunca özen göstermekteyiz.

Her kampımızda 50 kişilik kontenjan sınırı uygulanmaktadır. Bu 50 kişi arasında kadın/erkek dengesine de oldukça önem veriyoruz. Daha önce hiç aramıza katılmamış ve tek başına katılan birçok arkadaşımız oluyor. Yani yalnız değilsiniz. Program başlangıcında daha yolculuk esnasında arkadaşlıklarımız başlamaktadır. 

9) Edindiğimiz güzel dostlukların bitmemesi için bir buluşmanız oluyor mu?

RoarCamp ailesinin bu yıl düzenlediği geleneksel olarak önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan RoarCamp Allstar programı bu soru için ideal bir cevap olacaktır. Yalnızca RoarCamp ailesinden olanların katılabildiği bu etkinlik güzel dostluğumuzun kopmaması için düzenlenmiş bir program.

10) Yeni çıkardığınız programlara nereden ulaşabiliriz?

RoarCamp websitemiz üzerinden takip edebileceğiniz gibi e-bülten yoluyla da haberdar olabilirsiniz

11) Kampta günlük program nasıl uygulanıyor?

Detaylı program akışına website üzerinden ulaşabilirsiniz.

14) Yalnız katılan biri olarak çadır da kiminle kalacağımı ben mi seçiyorum siz mi belirliyorsunuz?

Tek katılan katılımcılarız kampa diğer tek katılan hemcinsleriyle eşleştirilir. Çadır arkadaşlarıyla kaynaşma süresini artırmak için otobüste de koltuk arkadaşı olarak ayarlıyoruz. Tek başına kalmak isteyen katılımcılarımız ise ekstra ücret ödeyerek çadırlarında yalnız konaklayabilirler.

15) Kamplarda yaş sınırı var mıdır?

Programlarımızda tüm katılımcılarımızın aynı mantalitede olmasını istediğimiz için  sadece 18-35 yaş aralığında katılımcı kabul etmektedir.

 

B) ÖDEME İŞLEMLERİ

1) Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Başvuru kabul mektubunu aldıktan sonra taksit bilgileri ya da peşin ödeme dâhilinde gönderilen resmi hesap bilgilerimize göndermeniz yeterli olacaktır.

2) Yanıma ne kadar para almam gerekir?

Kendinize günlük ortalama bir harcama limiti belirlemenizi tavsiye ederiz. Ortalama harcamalar günlük 30-40 TL aralığında değişmektedir. Ekstra durumlar için kredi kartınız varsa yanınıza mutlaka almanızı öneririz.

3) Ekstra masraf çıkar mı?

RoarCamp sizden kamp programı dâhilinde ekstra bir ücret talep etmez.

4) Taksitle ödeme imkânı var mı?

Programlarımıza ortalama 6 taksite kadar ödeme imkânı sunulur. Katılım ücretlerinizi havale/EFT yoluyla ödeyebilirsiniz.

5) Ödeme planımı kendim yapabilir miyim?

Ödeme planınız başvuru tarifine göre oluşturulmaktadır ancak bu planı kendinize göre planlayabilir maaş günleri vb. günlere göre farlılık gösterebilir.

6) Ödemeyi peşin olarak yapabilir miyim?

Ödemelerini taksitle ödeyebileceğiniz gibi peşin ödeme imkânları da var.

 

C) SIRT ÇANTASI VE HAZIRLIK

1) Kamp için çantama neler koymalıyım?

Bu soru tamamen kişiye bağlı fakat biz sizin için ayrıntılı bir liste hazırladık. RoarCamp katılımcısı olduğunuz andan itibaren detaylı bir bilgilendirme metni göndereceğiz.

2) Program öncesi hazırlık nasıl olmalı?

RoarCamp katılıcısı olmanız durumunda programlarımızdan aylar önce size detaylı bilgilendirme mektubu atıyoruz.

 

D) KAMP ALANLARI

1) Kamp alanları ile ilgili detaylı bir bilgi almamız mümkün mü?

Tercih edilen kamp alanları açık ara Türkiye’nin en güzel ve kurumsal anlamda tesisleşmiş yerleridir. Tüm tesislerde katılımcıların kullanımına açık temizlik ve bakımları rutin olarak yapılan tuvalet ve duş alanları bulunmaktadır. Kafeterya bölümünde her türlü market ihtiyacınızı anlık karşılayabilirsiniz.

AKYAKA (1 gece), MARMARİS (2 gece) ve ALANYA (2 gece) kamp alanlarında çadır konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. Programın 4. gününde Kelebekler Vadisinden akşam saatlerinde hareket edilecek olup bir sonraki kamp alanına 5.gün sabah ulaşılacaktır. Sadece 4. günün gecesi otobüste yolculuk yapılarak geçilecektir. Seçilen kamp alanları, şehir gürültüsünden uzak doğa ile iç içe denize sıfır gibi konum ve hizmet özellikleriyle Türkiye’nin açık ara en iyi tesisleridir. Kamp alanları bünyesinde sunduğu tuvalet, duş, elektrik kullanım hizmetleri, market ve kafeteryası, program süresince standartlarınızı arttırabilecek mevcut imkânları sunmaktadır.

2) Tur ile ilgili bilgilendirmeyi ne zaman alabilirim?

Programa ilişkin kamp alanları, oryantasyon oyunları, yapılacak etkinlikler, rehber vb. bilgiler turun kalkışından 1 hafta önceden gönderilmeye başlanır.

 

E) KAMP EKİPMANLARI

1) Kamp ekipmanları konusunda bilgi alabilir miyim?

Tüm katılımcılarımıza kamp öncesinde kamp ekipmanları çantası (Çadır, mat, kamp sandalyesi vs.) verilecektir. (Geri iade) Çadırda uyuyacağınız askeri matlarımız yumuşak tiptedir fakat rahat uyuyamayacağını düşünen katılımcılarımız kendilerine ait şişme yatak veya maliyeti ucuz olan deniz yatağı getirebilirler. Çadır marka, model ve ebatları aşağıdadır.

TEK Kişi konaklamak isteyenler için, Quechua Arpenaz2 plus(2kişilik): 120x200 cm

Evolite Pro Askeri Mat: Klasik kamp matlarının dışında 1,2 cm kalınlığı ile rahat bir uyku sağlar.

 

F) SİGORTA

1) Sigorta neleri karşılıyor?

Sigortanız başınıza gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı tam donanımlı olarak yapılmaktadır. Hastanelerde ödemiş olduğunuz ücreti fatura ve hastaneden alacağınız dokümanlarla birlikte geri alırsınız.

   - Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi

   - Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli

   - Taburcu olduktan sonra Daimi İkametgaha nakil

   - Vefat eden sigortalının nakli

   - Acil mesajların iletilmesi

   - Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması

   - Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati

   - Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması

   - sonucu geri dönüş seyahati

   - Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması

   - Kanuni işlemlerle ilgili kefalet

   - İlaç gönderilmesi organizasyonu

 

G) ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEKLERİ

1) Kamplarda yemek düzeni ve kuralları nasıl?

Kamp esnasında sabah kahvaltılarını biz karşılıyoruz daha sonra öğle yemeği ve akşam yemeklerinde kamp alanlarında bulunan restoran e büfelerden minimum ücretle temin edebilirsiniz.

2) Nerelerde ve ne yemek yiyoruz?

RoarCamp sizin için her sabah kahvaltı hizmetini verecektir. Öğle ve akşam yemeklerini ise kamp attığımız alanların restoranlarından karşılayabileceğiniz gibi yolculuk yaptığımız sırada zincir marketlerden de karşılayabilirsiniz. Ayrıca tekne turu ve rafting yaptığımız günlerde öğle yemekleri RoarCamp tarafından karşılanmaktadır.

 

H) KAMP PROGRAMI VE GÜVENLİK

1) Biz bu programı neden daha önce duymadık? Neden bu kadar ekonomik?

RoarCamp kuruluş itibariyle yeni bir firma olduğu için duyamamınız bir neden olabilir fakat mottomuzda da benimsediğimiz gibi RoarCamp Kültürü’nün vermiş olduğu mutluluğu onlarca insana yaymanın yanı sıra birkaç küçük nedeni var bunlar:

a- Gençlerin yeni deneyimler keşfederken servet ödememesi gerektiğine olan güçlü inancımız.

b- Kamplarımızda lüks tüketim teşvik eden hizmetlerin bulunmaması.

2) Müşteri bilgilerim güvenli olarak saklanmakta mı?

Sözleşmede de yer verdiğimiz gibi. Müşteri bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

3) Kamplarda güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

Kamp alanlarımız birinci sınıf kamp alanı olarak geçtiği için güvenlik konusunda herhangi bir sorunuz olmasın. Kamp alanlarında güvenlik görevli olunduğu gibi kamp sırasında koordinatlarınız güvenliğinizden sorumludur.

 

K) İptal ve Değişiklik

1) İptal durumda paramı geri alabilir miyim?

Kayıt yaptığınız programların hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Herhangi bir kamp dönemi gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücreti eksiksiz iade edilir.

2) Başvurmuş olduğum programımı değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Programınızı sözleşme koşullarına göre değişikliği mümkünse mesai saatleri içerisinde 0850 885 0 343 nolu, RoarCamp müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz.