Yedigöllerin eşsiz doğasında ve Aladağların keşfedilmemiş ormanlarında 50 gençle macera dolu bir deneyime hazır olun!

Roarcamp’ın 2019 yılına özel doğa programı RoarCamp Macera'da farklı bir deneyim yaşama fırsatı bulacaksın!

2019 Roarcamp Macera Kamp Turu 390 TL’dir.

2019 MACERA KAMPLARINDA NERELERE GİDİLECEK?

  1. İSTANBUL - KADIKÖY - SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI (Buluşma Noktası ve Hareket Yeri)
  2. BOLU - YEDİGÖLLER (1 Gece) 
  3. ABANT GÖLÜ VE MİLLİ PARKI
  4. GÖLCÜK GÖLÜ VE MİLLİ PARKI
  5. ALADAĞLAR - GÖKSU GÖLETİ (1 Gece)
  6. DÜZCE - MELEN ÇAYI RAFTİNG
  7. İSTANBUL - KADIKÖY - SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI (Bitiş Yeri)

NELER DAHİL?

ULAŞIM: Kamp Turunda rahat yolculuk için donanımlı otobüslerde İstanbul - Bolu - Düzce - İstanbul arasını kapsayan rotamızda seyahat edilecektir.

Kamp Turu İstanbul'da başlayacak olup İstanbul'da tamamlanacaktır.İstanbul'a geliş ve dönüş masrafları katılımcıya aittir.

KAMP EKİPMANLARI: Katılımcılara mevsim şartlarına uygun, sürpriz hava koşullarına dayanıklı 2 kişilik çadır, mat, sandalye verilecektir. Program sonunda ekipmanlar sorumlu kişilere teslim edilecektir.

KONAKLAMA: YEDİGÖLLER (1 gece) ve ALADAĞLAR (1 gece)  kamp alanlarında çadır konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. 

NOT: Programda Gölcük Gölü ve Abant Tabiat Parkı kültürel gezi, Melen Çayı rafting aktivitesi için macera rotasına dahil edilmiştir.

SİGORTA: Belge No:7567 TURSAB onaylı, katılımcılara yolculuk esnasında oluşabilecek sorunlara ve problemlere karşı seyahat ve sağlık sigortası ve kapsamlı tur sigortası yapılacaktır.

KAHVALTI: Kamp alanlarımızda her sabah olmak üzere (2 gün) kahvaltı verilecektir.

KAMP EĞİTİMİ: Programın ilk gününde kamp ekipmanları ve çadır kurulumu ile ilgili basic bir eğitim verilecektir.

RAFTİNG: Melen’in sularında 11 km’lik rafting parkurumuz ile; güvenli, heyecanlı ve adrenalin dolu bir gün sizi bekliyor.

NELER DAHİL DEĞİL?

YEME – İÇME: Kahvaltılar hariç, bütün bireysel giderler. Öğle ve akşam yemeklerini kamp alanlarından önce uğarayacağımız marketlerden karşılayabilirsiniz.

TUR TARİHLERİ

  • ROARCAMP MACERA 1 - (27 - 29  Eylül 2019) - DOLU
  • ROARCAMP MACERA 2 - (4 - 6 Ekim 2019) - YENİ

1. GÜN - İSTANBUL - BOLU - YEDİGÖLLER

Sabah saat 07:00'da İstanbul (Kadıköy Rıhtım) Buluşma Noktası'ndan hareket


13:00 - 13:30 aralığında Bolu Yedigöller Mili Parkı Kamp Alanı'na giriş 


Girişten sonra saat 13:00 - 15:00 arası çadırların kurulmasıbasic kamp eğitimi ve grubun kaynaşması için oryantasyon ve buz kırıcı oyunların oynanması. 


Serbest zaman. (Öğle Yemeği, Grup etkinliklerinin yapılması.) 


"Welcome to the campfire" - Kamp ateşi ve marshmallow


2. GÜN - BOLU - ABANT - GÖLCÜK GÖLLERİ VE ALADAĞLAR GÖKSU GÖLETİ

Yedigöller'de Sabah Kahvaltısı, Çadırların ve Ekipmanların toplanması ve kamptan çıkıp, Abant Gölü'ne hareket. 


Abant ve Gölcük Gölleri'ni keşif, Aladağlar Göksu Göleti'ne hareket


Aladağlar Kamp Alanına yerleşme ve keşif


"Welcome to the campfire" - Kamp ateşi


3. GÜN -  DÜZCE - MELEN ÇAYI RAFTING VE İSTANBUL

Sabah Kahvaltısı. 


Düzce Melen Çayı rafting için hareket


Rafting ve öğle yemeğinden sonra İstanbul'a geri dönüş


Sabiha Gökçen Havalimanı ve Kadıköy - İstanbul (Bitiş)

Bolu, Abant Gölü

Abant Gölü Abant Dağları üzerinde oluşan doğal ve eşsiz güzellikte bir göldür. Yılın her ayında büyüleyici bir güzelliğe sahip olup birçok fotoğrafçının da vazgeçilmez adresidir. Ayrıca doğa harikası bu gölde birçok aktivite yapma fırsatına da sahipsiniz.  Piknik, kamp, sportif olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü, bisikletle, faytonla, atla gezinti ve Çepni Yaylasında yamaç paraşütü yapılabilecek aktivitelerdir.

Bolu, Yedigöller

Adı üzerine Yedigöller, kuzeyden güneye 1500 metre mesafe de sıralanmış 7 gölden oluşmuştur. Milli park bünyesindeki bu göller Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak adlandırılmaktadır.

Çok sayıda bitki türünü içeren milli park, yurdumuzun en güzel, karışık ve en bakir doğal ormanlarına sahiptir. Bu özellikleriyle Yedigöller Milli Parkı tam bir doğa cenneti durumundadır.

Sessiz ve sakin bünyesi, güzel manzaraları, değişik arazi şekilleri, yürüyüş yolları, şelaleleri, çeşitli cinste bitki ve ağaçlarla süslü yamaçlarıyla piknik, dinlenme, fotoğraf çekme, spor yapma ve kamp kurma gibi rekreatif faaliyetler yapmak için eşsiz bir tabiat ormanı.

Bolu, Gölcük Gölü

Bolu’dan bulunan diğer göllerden farklı olarak yapay bir göldür ancak etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağanüstü güzelliği sizi büyüleyecektir.

Arabanın olmadığı, bol oksijenin ve tertemiz bir doğanın olduğu Gölcük Tabiat Parkı’nda yapılacak en güzel şey sakin sakin yürümektir. Gölün çevresi 1360 metre ve tam tur yürünebiliyor. Döşeme taştan yapılan yürüme yolunda, sağ tarafta uzun ağaçlar, sol tarafta göl manzarası, gerçekten enfes.

Bolu, Aladağlar

Göksu Gölünü de içinde barındıran bu doğanın en bakir ormanları size doğal yaşamının huzuru ve özgürlüğünü hissettirecek. Doğasına hayran olmamak elde değil.

Birçok kampçıya ev sahipliği yapan bu doğa harikasında, kamp yapabilir, eşsiz doğasında trekking yapabilir ve gölünde olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Fotoğraf makinenizle doğal hayatı tüm çıplağıyla yakalayabilirsiniz.

Düzce, Melen Çayı 

Oldukça uzun bir havza genişliğine sahip olan Melen Çayın da sportif anlamda 10 seneyi aşkın bir süredir rafting sporu icra edilmektedir. 3+1 zorluk derecesine sahip olan Melen Çayı, amatör katılımcıların zorlanmadan bu eğlenceye katılabilecekleri bir parkurdur. Parkur uzunluğu 13 km’dir. Mevsime göre 1 saat ile 2.30 saat arasında suda kalınmaktadır. Rapid sayısı oldukça fazladır. Bu da adrenalini doruğa çıkarmaktadır.

Oryantasyon ve Basic Kamp Eğitimi

RoarCamp dört yıllık sivil toplum tecrübesi-ruhuyla kurulmuştur ve basit tur-katılımcı ilişkisinin ötesindedir. Bu yüzden her RoarCamp programının ilk gününde tüm katılımcıları ile birlikte grubun Kaynaşması ve herkesin tanışması amacıyla buz kırıcı-interaktif oyunlar oynayacağız ve çok eğleneceğiz!

Bu Tanışma oryantasyonu sayesinde programın ilk gününde tüm katılımcılarla hemen tanışma fırsatınız olacak. RoarCamp boyunca farklı şehirden eğlenceli ve unutulmaz birçok yeni dostluklar kurma şansınız olacaktır. Bir hafta boyunca yeni dostlarınızla aynı kamp ateşini paylaşacaksınız.

Program boyunca size eşlik edecek kamp konusunda tecrübeli koordinatörlerimiz, kampın ilk gününde tüm kamp malzemelerinin tanıtımını yapacak, kurulumunda size teknik destek sağlayacak olup, dikkat etmeniz konular anlamında basic bir kamp eğitimi verecektir.

 

Kampların Vazgeçilmezi: Ateş Başı!

Şehir yoğunluk ve stresinden uzak, doğayla iç içe kamp alanlarımızda akşam yakacağımız kamp ateşlerimiz içimizi ısıtacak. Her kamp severin, kamp esnasında en fazla haz aldığı andır akşam ateş başında gökyüzünü izlemek. Bizde hep birlikte bu mutluluğu yaşarken yeni kazandığımız dostlarımızın hikayelerini dinleyecek ve yeni hikayeler oluşturacağız.

Altı gece boyunca ateş başında enstürümanlarımız ile eğlenecek kamp oyunları oynayacak, marshmallowlarımızı kızartacağız!

Trekking ile Doğayı Keşfet!

RoarCamp Macera programında gideceğimiz her rota olağanüstü doğa güzelliğine sahip bakir yerler ve kamp boyunca bu harika doğayı keşfetmek ve değerlendirmek için bolca vaktimiz olacak.

İster gruplar halinde isterseniz de tek başınıza gerçekleştireceğiniz doğal güzellikler ile dolu doğada trekking yapma fırsatımız olacak ve harika kareler yakalayacağız.

Melen Çayı'nda Rafting

Doğal güzelliği muhteşem olan 12 kilometre uzunluğundaki nehirde rafting macerasına hazır olun!

Başlangıç noktasında katılımcılara Rafting, Raft'lar, güvenlik ve program hakkında gerekli bilgiler verilir. Mevsime göre 1 saat ile 2.30 saat arasında suda kalınmaktadır. Rapid sayısı oldukça fazla olan Melen Çayı adrenalini doruğa çıkarmaktadır.

RoarCamp Ödeme Planı

RoarCamp Macera Programı’na başvurunuz sonucunda rezervasyonunuz gerçekleşir. 1 iş günü içerisinde “Katılımcı Sözleşmesi” ve ödeme planınız tarafınıza iletilir. Ödeme planınızda başvuru tarihinizden tur başlangıç tarihine kadar size uygun taksit seçenekleri oluşturulur.

RoarCamp Macera Programı katılım bedeli 390 ₺’dir.Katılım ücretinin 200 ₺'lik kısmı yedi gün içerisinde geriye kalan kısım ise 2 taksit şeklinde ödenir