Covid-19 Önlemleri %100 İptal ve İade Hakkı

Tayfur Orhan

06-02-2019

Ege'nin Yeşil Cenneti: Akyaka

Gökvova körfezinin yemyeşil kıyısı Akyaka’yı keşfetmeye hazır mısınız? Serinletici esintileri, masmavi denizi ile Ege’nin cennet köşelerinden biri.

Akyaka Köyü

Akyaka, Ege’nin kendine has güzelliklerinin kesiştiği bir turistik ve balıkçı köyü. Muğla’nın Ula ilçesine bağlı köy, Gökova körfezinin önemli bir parçası durumunda. Akyaka Köyü, hem Muğla hem de Marmaris’e yakın bir konumda bulunmaktadır. Muğla’ya yaklaşık 25 km ve Marmaris’e yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta olan köy, son yıllarda doğaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği bir turistik bölge olma özelliği kazanmıştır. Bu eşsiz köy tarih boyunca önemli bir yerleşim merkezi olarak kabul edilmiş. Akyaka plajı ve Azmak akarsuyu ziyaretçilerin başlıca uğrak noktaları arasında. RoarCamp programlarında uğrayacağımız Orman Kampı ise, yemyeşil ağaçları ve doğası ile bizleri kendine hayran bırakacak güzellikte.

Trekking ve Deniz Keyfi

Akyaka, yemyeşil ormanlık alanlarla çevrili sakin bir köy. Orman Kampı ve doğası günlük yürüyüşler için son derece ideal. Akyaka Plajı, turistlerin ilgi gösterdiği, Ege’nin en temiz sularının olduğu bir bölgedir. Mavi bayraklı denizin keyfini yaşayabilirsiniz.

Akyaka’nın merkezine ulaşmak için Azmak Nehri boyunca yürüyüşe çıkabilir ve hatta okaliptüs ağaçları ile çevrili Âşıklar Yolu’ndan geçebilirsiniz.  Çarşıdaki irili ufaklı dükkânlardan ve tezgâhlardan alışverişin tadını çıkarabileceğiniz gibi bölgenin meşhur çam balını da satın alabilirsiniz. Ayrıca köy pazarına uğrayabilir birbirinden leziz köy ürünlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Akyaka bisiklet sürmek isteyenler için doğal parkurları ile oldukça cezbedici. Üstelik kasabada bisiklet kiralayabileceğiniz işletmeler de bulunuyor. Siz de adrenalin sevenlerden iseniz uçurtma sörfünü kesinlikle denemelisiniz. Çünkü Akyaka Avrupa’nın en iyi kiteboard pisti olarak biliniyor.

Yenilenen 2019 Deniz programlarımızda Akyaka Orman Kampı’nı da ekledik. Yaz sezonu boyunca güzelim doğanın tadını çıkarmak için bol bol Akyaka’da kamp keyfi yapayacağız. Sizde bizimle Akyaka’nın tadını çıkarmaya hazırsanız, sizi şöyle alalım. RoarCamp Deniz

Akyaka’da görüşmek üzere!

 

"Ege'nin Yeşil Cenneti: Akyaka" ile Benzer hikayeler