Sıkça Sorulan Sorular

ROARCAMP NEDİR?

Roarcamp, gençler için organize edilmiş sosyal bir seyahat deneyimidir. 2018'den beri faaliyet gösteren, 18-39 yaş aralığındaki gençlerle yüzlerce farklı rotada 70’in üzerinde tur gerçekleştirmiş eğlence ve macera organizasyonudur.

Roarcamp olarak seyahat felsefemizde; her tur deneyimimizin bir organizasyon olarak bizi nasıl şekillendirdiğini ve değiştirdiğini anlamak, etrafımızdaki dünyayla ve doğayla bağlantı kurmak, kesişen hayatlarımızda sosyal bir ağ oluşturup bunun kalıcı olmasını sağlamak yer alır. Bizler bu felsefeden hareketle Roarcamp kültürünün vermiş olduğu mutluluğu diğer insanlarla paylaşmayı amaçlarız.


SOSYAL SEYAHAT NEDİR?

Sosyal seyahat, sizin gibi düşünen gezginlerle bağlantı kurup onlarla yeni rotalar keşfetmek ve ortak anılar biriktirirek elde ettiğiniz şeydir. Roarcamp ile yaşayacağınız harika deneyimlerin yanında aynı zamanda paranın satın alamayacağı çok özel bir şey - dostluk – kazanıyorsunuz. Normal hayatınızda bağımsız seyahat ediyor olabilirsiniz ancak bir sosyal seyahat olan Roarcamp’ta kaçırdığınızda üzüleceğiniz bir sürü deneyim yaratıyoruz. Denklem gerçekten karmaşık değil. Siz + diğer genç gezginlerden oluşan bir ekip + koordinatör + paylaşılan deneyimler + doğanın yeni bir parçası = sosyal seyahat.

1) Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki en sık hatalı girilen kısım telefon numarası ve mail adresi bilgileridir. Bunların eksik ya da yanlış girilmesi durumunda bilgilendirme maili ve mesajı tarafınıza ulaşmayacaktır.

 2) Başvurumu nasıl değerlendirilir?

Katılımcılarımız, başvuru formundaki verdiği cevaplara göre değerlendirilmektedir. Bu nedenle formdaki sorulara verdiğiniz yanıtlar son derece önemlidir. Katılım şartlarımızdan olan “18-39 yaş aralığı” ve “kadın-erkek dengesi” kriterlerine çok önem verilmektedir.

4) Kadın-erkek dengesi nedir?

Turlarımızda sosyal ortamın her katılımcı için destekleyici olmasına özen gösteriyoruz. Bu noktada herhangi bir katılımcımızın herhangi bir sebeple çekingen olmaması için tura katılan kadın-erkek sayılarının denkliğini gözetiyoruz.

5) Neden 18-39?

Tüm turlarımızda birbirini tanımayan 50 genci bir araya getiriyoruz. Kalabalık olmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcut. Bizler bu dezavantajları olabildiğince azaltmak ve bunu yaparken kendi tarzımızı ortaya koymak için bu yaş aralığına karar verdik. Roarcamp’a gelen tüm katılımcılarımızın aynı mantalitede olmalarının mümkün olmadığının farkındayız. Fakat bu yaş aralığının önemli oranda ortak paydayı genişleteceğine, geçmiş deneyimlerimizden de yola çıkarak inanıyoruz. Bu nedenle turlarımızda kadın erkek dengesini kurma ve yaş alt-üst sınırına dikkat etmeye çalışarak eğlencemizi üst sınırda tutmayı amaçlıyoruz.

6) Başvurum kaç günde değerlendirilir?

Başvurunuz, başvurusu sırana göre 3 iş günü içerisinde değerlendirecektir. Size mail ve whatsapp business üzerinden olumlu ya da olumsuz olarak bilgilendirme yapılır.

7) Öğrenci olma zorunluluğu var mı?

Öğrenci olma zorunluluğumuz olmadığı gibi katılımcılarımızın sadece belirli bir kısmı öğrencilerden oluşuyor.

8) Tek başıma katılabilir miyim?

Gezilerimize tek katılan katılımcı oranımız oldukça yüksektir. Bir Roarcamp turuna başladıktan sonra tek, çift ya da grup yoktur, herkes Roarcamp ailesinden olur, kimse yalnız değildir. Normal bir başvurunun iki kişilik paylaşımlı olduğu ve bu da tek başınıza katılıyorsanız, aynı cinsiyetten başka bir Roarcamp katılımcısıyla aynı odayı paylaşacağınız anlamına gelir. Çadır/oda arkadaşınızla kaynaşmanızı hızlandırmak için aynı kişileri otobüste de koltuk arkadaşı olarak ayarlamaya çalışırız.
Tekli konaklamak isteyen katılımcılarımızın ekstra ücret ödeyerek tekli çadır/oda seçme hakları her zaman bulunur.

9) Başvurum onaylandıktan sonra ne yapmalıyım?

Başvurunuz onaylandığında başvuru formuna girdiğiniz mail adresinize ve telefon numaranıza bilgilendirme yapılır. “Kabul Maili”nizde yazan ödeme planınızı ve sözleşmeyi inceleyip 7 iş günü içerisinde belirlenen ön ödeme miktarını Roarcamp Turizm İş Bankası hesabına yapmanız beklenir. 7 iş günü içerisinde ön ödeme yapılmamış başvurular askıya alınır ve tur listesine kaydınız gerçekleşmez.

1) Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Ödeme politikamız gereği tur bedelinizin yarısını başvuru yaptığınız tarihten tur başlangıç tarihine kadar olan sürede ay ay taksite bölerek, kalan yarısını ise tur başlangıç tarihinde hizmet başladıktan sonra alıyoruz.
Başvuru kabul mailinizi aldıktan sonra 7 gün içerisinde ödeme planınızda yazan kapora bedelini gönderilen hesap bilgilerine havale/EFT yapmanız yeterlidir.


2) Taksitle ödeme imkânı var mı?

Bir Roarcamp katılımcısı olarak taksit imkanını aslında kendiniz belirliyorsunuz. Başvurduğunuz tura kalan zamana göre taksit imkânınız çoğalmaktadır. Tura 5 ay kala yapılan başvurularda 2 ay kala yapılan başvurulara göre daha fazla taksit imkânınız bulunur.

 

3) Ödemeyi peşin olarak yapabilir miyim?

Ödemelerini taksitle ödeyebileceğiniz gibi peşin ödeme imkânınız da var.

 

4) Ödeme planımı kendim yapabilir miyim?

Ödeme planınız kişisel olarak hazırlanmaktadır. Başvuru yaptığınız tarihten tur başlangıç tarihine kadar ödeme politikasına göre oluşturulmaktadır. Ancak bu planı kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

 

5) Yanıma ne kadar para almam gerekir?

Kendinize günlük ortalama bir harcama limiti belirlemenizi tavsiye ederiz. Göz önünde bulundurmanız açısından, aşağıdakiler için bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz:

-Programınıza dahil olmayan tüm yemekler (genelde akşam yemekleri ve bazı günler öğle yemekleri). www.roarcamp.comda seyahatinizi aradığınızda sayfanın altında programınıza nelerin dahil olduğunu öğrenebilirsiniz.

-Seyahatinizde yapmak istediğiniz herhangi bir serbest zaman eklentisi, programa dahil almayan aktivite, herhangi bir akşam eğlencesi, mekan ziyareti sırasında tüketilecekler…

-Kişisel ek harcamalarınız; hediyelik eşya, çay, cola, alkol, dondurma, çikolata, cips vb yiyecek ve içecekler, alışveriş…

Ekstra durumlar için kredi kartınız varsa yanınıza mutlaka almanızı öneririz.

1) Kamp alanları ile ilgili detaylı bir bilgi almamız mümkün mü?

Tercih edilen kamp alanları açık ara Türkiye’nin en güzel ve kurumsal anlamda tesisleşmiş yerleridir. Tüm tesislerde katılımcıların kullanımına açık temizlik ve bakımları rutin olarak yapılan tuvalet ve duş alanları bulunmaktadır. Kafeterya bölümünde her türlü market ihtiyacınızı anlık karşılayabilirsiniz.

AKYAKA (1 gece), MARMARİS (2 gece) ve ALANYA (2 gece) kamp alanlarında çadır konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. Programın 4. gününde Kelebekler Vadisinden akşam saatlerinde hareket edilecek olup bir sonraki kamp alanına 5.gün sabah ulaşılacaktır. Sadece 4. günün gecesi otobüste yolculuk yapılarak geçilecektir. Seçilen kamp alanları, şehir gürültüsünden uzak doğa ile iç içe denize sıfır gibi konum ve hizmet özellikleriyle Türkiye’nin açık ara en iyi tesisleridir. Kamp alanları bünyesinde sunduğu tuvalet, duş, elektrik kullanım hizmetleri, market ve kafeteryası, program süresince standartlarınızı arttırabilecek mevcut imkânları sunmaktadır.

1) Kamp ekipmanları konusunda bilgi alabilir miyim?

Tüm katılımcılarımıza kamp öncesinde kamp ekipmanları çantası (Çadır, mat) verilecektir. (Geri iade) Çadırda uyuyacağınız askeri matlarımız yumuşak tiptedir fakat rahat uyuyamayacağını düşünen katılımcılarımız kendilerine ait şişme yatak veya maliyeti ucuz olan deniz yatağı getirebilirler. Çadır marka, model ve ebatları aşağıdadır.

TEK Kişi konaklamak isteyenler için, Quechua Arpenaz2 plus(2kişilik): 120x200 cm

Evolite Pro Askeri Mat: Klasik kamp matlarının dışında 1,2 cm kalınlığı ile rahat bir uyku sağlar.

 

1) Sigorta neleri karşılıyor?

Sigortanız başınıza gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı tam donanımlı olarak yapılmaktadır. Hastanelerde ödemiş olduğunuz ücreti fatura ve hastaneden alacağınız dokümanlarla birlikte geri alırsınız.

   - Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi

   - Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli

   - Taburcu olduktan sonra Daimi İkametgaha nakil

   - Vefat eden sigortalının nakli

   - Acil mesajların iletilmesi

   - Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması

   - Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati

   - Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması

   - sonucu geri dönüş seyahati

   - Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması

   - Kanuni işlemlerle ilgili kefalet

   - İlaç gönderilmesi organizasyonu

1) Kamplarda yemek düzeni ve kuralları nasıl?

Kamp esnasında sabah kahvaltılarını biz karşılıyoruz daha sonra öğle yemeği ve akşam yemeklerinde kamp alanlarında bulunan restoran Ve büfelerden minimum ücretle temin edebilirsiniz.

2) Nerelerde ve ne yemek yiyoruz?

RoarCamp sizin için her sabah kahvaltı hizmetini verecektir. Öğle ve akşam yemeklerini ise kamp attığımız alanların restoranlarından karşılayabileceğiniz gibi yolculuk yaptığımız sırada zincir marketlerden de karşılayabilirsiniz. Ayrıca tekne turu ve rafting yaptığımız günlerde öğle yemekleri RoarCamp tarafından karşılanmaktadır.

1) Müşteri bilgilerim güvenli olarak saklanmakta mı?

Sözleşmede de yer verdiğimiz gibi. Müşteri bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

2) Kamplarda güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

Kamp alanlarımız birinci sınıf kamp alanı olarak geçtiği için güvenlik konusunda herhangi bir sorunuz olmasın. Kamp alanlarında güvenlik görevli olunduğu gibi kamp sırasında koordinatlarınız güvenliğinizden sorumludur.

1) İptal durumda paramı geri alabilir miyim?

Kayıt yaptığınız programların hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Herhangi bir kamp dönemi gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücreti eksiksiz iade edilir.

2) Başvurmuş olduğum programımı değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Programınızı sözleşme koşullarına göre değişikliği mümkünse mesai saatleri içerisinde 0850 885 0 343 nolu, RoarCamp müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz.

 1) Tek katılmak istiyorum, sorun yaşar mıyım?

Oryantasyon Programı sayesinde programın ilk gününde tüm katılımcılarla hemen tanışma fırsatınız olacak. Bu yüzden yalnız ya da arkadaşlarınızla katılmanız avantaj ya da dezavantaj gibi bir durum teşkil etmez çünkü organizasyon boyunca farklı şehirden eğlenceli ve unutulmaz birçok yeni dostluklar kurma şansınız olacaktır. Bir hafta boyunca yeni dostlarınızla aynı kamp ateşini tadını çıkaracaksınız.

2) Daha önce hiç kamp yapmadım zorluk yaşar mıyım?

Her programımızın belirli bir kısmı ilk defa kamp yapanlardan oluşmaktadır. İlk defa kamp yapacaksanız tecrübeli koordinatörlerimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Daha fazla kamp hayalinizi ertelemeyin, hemen bir programa başvuru yaparak RoarCamp ailesinin üyesi olun. 

Program boyunca (otobüs ve kamp alanlarında) tecrübeli koordinatörler size her konuda destek ve bilgi sağlayacak. Ayrıca tüm katılımcılara oryantasyon toplantısında kısa bir temel kampçılık eğitimi verilip, tüm ekipmanlar size tanıtılacaktır.Yolculuk öncesi kamp hakkında detaylı bir bilgilendirme maili (kamp programı, çanta, ihtiyaç listesi, hava bilgisi vs.) atılacak olup, programa tamamen hazır bir şekilde gelmeniz sağlanacaktır.

3) Hiçbir ekipmanım yok nasıl kamp yapabilirim?

Kamp için en gerekli temel (Çadır, Mat, kamp sandalyesi) malzemelerini RoarCamp olarak biz karşılıyoruz. Sizin yapmanız gereken tek şey sırt çantanıza kişisel ihtiyaçlarınızı koymak.

4) Yalnız katılıyorum sıkılır mıyım?

Öncelikle tek olmanızın kampımıza katılmak için hiç bir engel olmadığına emin olun. RoarCamp olarak en önemli önceliğimiz samimi bir kamp ortamı sağlamaktır. Katılımcıların uyumlu olmasına mümkün olduğunca özen göstermekteyiz.

Her kampımızda 50 kişilik kontenjan sınırı uygulanmaktadır. Bu 50 kişi arasında kadın/erkek dengesine de oldukça önem veriyoruz. Daha önce hiç aramıza katılmamış ve tek başına katılan birçok arkadaşımız oluyor. Yani yalnız değilsiniz. Program başlangıcında daha yolculuk esnasında arkadaşlıklarımız başlamaktadır. 

5) Edindiğimiz güzel dostlukların bitmemesi için bir buluşmanız oluyor mu?

RoarCamp ailesinin bu yıl düzenlediği geleneksel olarak önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan RoarCamp Allstar programı bu soru için ideal bir cevap olacaktır. Yalnızca RoarCamp ailesinden olanların katılabildiği bu etkinlik güzel dostluğumuzun kopmaması için düzenlenmiş bir program.

6) Yeni çıkardığınız programlara nereden ulaşabiliriz?

RoarCamp websitemiz üzerinden takip edebileceğiniz gibi e-bülten yoluyla da haberdar olabilirsiniz

7) Kampta günlük program nasıl uygulanıyor?

Detaylı program akışına website üzerinden ulaşabilirsiniz.

8) Tur ile ilgili bilgilendirmeyi ne zaman alabilirim?

Programa ilişkin kamp alanları, oryantasyon oyunları, yapılacak etkinlikler, rehber vb. bilgiler turun kalkışından 1 hafta önceden gönderilmeye başlanır.

1) Biz bu programı neden daha önce duymadık? Neden bu kadar ekonomik?

RoarCamp kuruluş itibariyle yeni bir firma olduğu için duyamamınız bir neden olabilir fakat mottomuzda da benimsediğimiz gibi RoarCamp Kültürü’nün vermiş olduğu mutluluğu onlarca insana yaymanın yanı sıra birkaç küçük nedeni var bunlar:

a- Gençlerin yeni deneyimler keşfederken servet ödememesi gerektiğine olan güçlü inancımız.

b- Kamplarımızda lüks tüketim teşvik eden hizmetlerin bulunmaması.