Sıkça Sorulan Sorular

1) Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki en önemli bölümler ve en çok hatalı girilen bölümler telefon ve mail bilgileridir. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda size bilgilendirme mesajları ulaştırılamayacaktır.

 2) Başvurular nasıl ve kaç günde değerlendirilir?

Katılımcılarımız, başvuru formundaki verdiği cevaplara göre değerlendirilmektedir. Bu yüzden formdaki sorulara verdiğiniz yanıtlar son derece önemlidir. Katılım şartlarımızda 18-39 yaş aralığına ve kadın - erkek dengesi önem verilmektedir.

5) Öğrenci olma zorunluluğu var mı?

Öğrenci olma zorunluluğumuz olmadığı gibi katılımcılarımız sadece belirli bir kısmı öğrencilerden oluşuyor.

6) Yalnız katılan biri olarak çadır da kiminle kalacağımı ben mi seçiyorum siz mi belirliyorsunuz?

Tek katılan katılımcılarız kampa diğer tek katılan hemcinsleriyle eşleştirilir. Çadır arkadaşlarıyla kaynaşma süresini artırmak için otobüste de koltuk arkadaşı olarak ayarlıyoruz. Tek başına kalmak isteyen katılımcılarımız ise ekstra ücret ödeyerek çadırlarında yalnız konaklayabilirler.

7) Kamplarda yaş sınırı var mıdır?

Programlarımızda tüm katılımcılarımızın aynı mantalitede olmasını istediğimiz için  sadece 18-39 yaş aralığında katılımcı kabul etmektedir.

1) Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Başvuru kabul mektubunu aldıktan sonra taksit bilgileri ya da peşin ödeme dâhilinde gönderilen resmi hesap bilgilerimize göndermeniz yeterli olacaktır.

2) Yanıma ne kadar para almam gerekir?

Kendinize günlük ortalama bir harcama limiti belirlemenizi tavsiye ederiz. Ortalama harcamalar günlük 30-40 TL aralığında değişmektedir. Ekstra durumlar için kredi kartınız varsa yanınıza mutlaka almanızı öneririz.

3) Ekstra masraf çıkar mı?

RoarCamp sizden kamp programı dâhilinde ekstra bir ücret talep etmez.

4) Taksitle ödeme imkânı var mı?

Programlarımıza ortalama 6 taksite kadar ödeme imkânı sunulur. Katılım ücretlerinizi havale/EFT yoluyla ödeyebilirsiniz.

5) Ödeme planımı kendim yapabilir miyim?

Ödeme planınız başvuru tarifine göre oluşturulmaktadır ancak bu planı kendinize göre planlayabilir maaş günleri vb. günlere göre farlılık gösterebilir.

6) Ödemeyi peşin olarak yapabilir miyim?

Ödemelerini taksitle ödeyebileceğiniz gibi peşin ödeme imkânları da var.

1)  Deniz Programı Hazırlık

 • Deniz programımız adı üstünde güneşe, denize ve bol eğlenceye doyacağınız bir program olacağı için kısa bir yaz tatili gibi düşünülerek hazırlık yapılablir. Belki bir güneş kremi, deniz kıyafetleriniz vb. gündelik süreç için çantanızda muhakkak bulunması gerekenler.
 • Eğer rahatınıza fazlasıyla düşkünseniz yastık, pike vb.çadır içi ihtiyaçlarınızı kendinize göre hazırlamanız programın çok daha konforlu ve keyifli geçmesini sağlayacaktır.
 • ***Olası görünmez kazalar ve mevsimsel nezle, grip gibi beklenmeyen durumlara karşı ağrı kesici, yarabandı vb. medikal tedbirler ise çantanızda muhakkak yer almalı!

2)Likya - Karya Programları Hazırlık

 • Likya ya da Karya programlarımız konsept olarak direkt bir Trekking programı olmasa bile, içeriği bakımından yanınızda bir çift yürüyüş ayakkabısı bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Eğer rahatınıza fazlasıyla düşkünseniz yastık, pike vb. çadır içi ihtiyaçlarınızı kendinize göre hazırlamanız programın çok daha konforlu ve keyifli geçmesini sağlayacaktır.
 • ***Olası görünmez kazalar ve mevsimsel nezle, grip gibi beklenmeyen durumlara karşı ağrı kesici, yarabandı vb. medikal tedbirler ise çantanızda muhakkak yer almalı!

3) Kaçkar Programı Hazırlık

 • Genellikle yağışlı, kimi zaman güneşli ancak her halükarda görülmeye değer Karadeniz, dört mevsimi de içinde barındırabiliyor çoğu zaman. Yaz aylarında gerçekleşecek programımızda yaylaların kavurucu etkisine tedbiren güneş kreminizi, her an yağabilecek yağmurlara karşı yağmurluk ya da şemsiyenizi, soğuk geçebilecek akşamları için ceketinizi yanınıza almanız program boyunca karşılaşabileceğiniz herhangi bir doğal talihsizliğin kayfinizi kaçırmasına önlem olacaktır.
 • ***Olası görünmez kazalar ve mevsimsel nezle, grip gibi beklenmeyen durumlara karşı ağrı kesici, yarabandı vb. medikal tedbirler ise çantanızda muhakkak yer almalı!

4) Hititya - Kimera Programları Hazırlık

 • Ne yazın kavurucu sıcağına,  ne de kışın dondurucu soğuğuna rastlamayan bir mevsim ve tarihte gerçekleştirilecek trenkking programlarımızın konforunuzu aksatmaması adına en olmazsa olmazı, tarafımızca rahat ve kaymaz bir yürüyüş ayakkabısı.
 • ***Olası görünmez kazalar ve mevsimsel nezle, grip gibi beklenmeyen durumlara karşı ağrı kesici, yarabandı vb. medikal tedbirler ise çantanızda muhakkak yer almalı!

5) Yat Programı Hazırlık

 • Şehrin gürültüsünden uzak, sakin koylarda süregelecek bir program için sırt çantanızda bulundurmanız gerekenlerin başında tahmin edebileceğiniz üzere güneş kremi, güneş gözlüğü, deniz kıyafetleri vb. kişisel eşyalarınız gelmekte.
 • Program dahilindeki etkinlikler dışında kalan, serbest ve kişisel zamanlarınızda , yanınızda getireceğiniz bir okuma kitabı geneli hareketli bir programda kendinizle kalabilmeniz açısından yeterli olacaktır.
 • Gündüzün kavurucu sıcağı yerini akşam saatlerinin seriniliğine bıraktığı saatlerde kalınca bir hırka muhakkak çantanızda bulunmalı.
 • ***Olası görünmez kazalar ve mevsimsel nezle, grip gibi beklenmeyen durumlara karşı ağrı kesici, yarabandı vb. medikal tedbirler ise çantanızda muhakkak yer almalı!
 • Ve son olarak tamamen denizin üzerinde geçireceğiniz bir programın olmazsa olmazı anı ölümsüzleştirebileceğiniz, yakamozla birlikte mükemmel fotoğraflar yakalayabileceğiniz bir fotoğraf makinesi!

1) Kamp alanları ile ilgili detaylı bir bilgi almamız mümkün mü?

Tercih edilen kamp alanları açık ara Türkiye’nin en güzel ve kurumsal anlamda tesisleşmiş yerleridir. Tüm tesislerde katılımcıların kullanımına açık temizlik ve bakımları rutin olarak yapılan tuvalet ve duş alanları bulunmaktadır. Kafeterya bölümünde her türlü market ihtiyacınızı anlık karşılayabilirsiniz.

AKYAKA (1 gece), MARMARİS (2 gece) ve ALANYA (2 gece) kamp alanlarında çadır konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. Programın 4. gününde Kelebekler Vadisinden akşam saatlerinde hareket edilecek olup bir sonraki kamp alanına 5.gün sabah ulaşılacaktır. Sadece 4. günün gecesi otobüste yolculuk yapılarak geçilecektir. Seçilen kamp alanları, şehir gürültüsünden uzak doğa ile iç içe denize sıfır gibi konum ve hizmet özellikleriyle Türkiye’nin açık ara en iyi tesisleridir. Kamp alanları bünyesinde sunduğu tuvalet, duş, elektrik kullanım hizmetleri, market ve kafeteryası, program süresince standartlarınızı arttırabilecek mevcut imkânları sunmaktadır.

1) Kamp ekipmanları konusunda bilgi alabilir miyim?

Tüm katılımcılarımıza kamp öncesinde kamp ekipmanları çantası (Çadır, mat) verilecektir. (Geri iade) Çadırda uyuyacağınız askeri matlarımız yumuşak tiptedir fakat rahat uyuyamayacağını düşünen katılımcılarımız kendilerine ait şişme yatak veya maliyeti ucuz olan deniz yatağı getirebilirler. Çadır marka, model ve ebatları aşağıdadır.

TEK Kişi konaklamak isteyenler için, Quechua Arpenaz2 plus(2kişilik): 120x200 cm

Evolite Pro Askeri Mat: Klasik kamp matlarının dışında 1,2 cm kalınlığı ile rahat bir uyku sağlar.

 

1) Sigorta neleri karşılıyor?

Sigortanız başınıza gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı tam donanımlı olarak yapılmaktadır. Hastanelerde ödemiş olduğunuz ücreti fatura ve hastaneden alacağınız dokümanlarla birlikte geri alırsınız.

   - Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi

   - Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli

   - Taburcu olduktan sonra Daimi İkametgaha nakil

   - Vefat eden sigortalının nakli

   - Acil mesajların iletilmesi

   - Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması

   - Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati

   - Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması

   - sonucu geri dönüş seyahati

   - Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması

   - Kanuni işlemlerle ilgili kefalet

   - İlaç gönderilmesi organizasyonu

1) Kamplarda yemek düzeni ve kuralları nasıl?

Kamp esnasında sabah kahvaltılarını biz karşılıyoruz daha sonra öğle yemeği ve akşam yemeklerinde kamp alanlarında bulunan restoran Ve büfelerden minimum ücretle temin edebilirsiniz.

2) Nerelerde ve ne yemek yiyoruz?

RoarCamp sizin için her sabah kahvaltı hizmetini verecektir. Öğle ve akşam yemeklerini ise kamp attığımız alanların restoranlarından karşılayabileceğiniz gibi yolculuk yaptığımız sırada zincir marketlerden de karşılayabilirsiniz. Ayrıca tekne turu ve rafting yaptığımız günlerde öğle yemekleri RoarCamp tarafından karşılanmaktadır.

1) Müşteri bilgilerim güvenli olarak saklanmakta mı?

Sözleşmede de yer verdiğimiz gibi. Müşteri bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

2) Kamplarda güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

Kamp alanlarımız birinci sınıf kamp alanı olarak geçtiği için güvenlik konusunda herhangi bir sorunuz olmasın. Kamp alanlarında güvenlik görevli olunduğu gibi kamp sırasında koordinatlarınız güvenliğinizden sorumludur.

1) İptal durumda paramı geri alabilir miyim?

Kayıt yaptığınız programların hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Herhangi bir kamp dönemi gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücreti eksiksiz iade edilir.

2) Başvurmuş olduğum programımı değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Programınızı sözleşme koşullarına göre değişikliği mümkünse mesai saatleri içerisinde 0850 885 0 343 nolu, RoarCamp müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz.

 1) Tek katılmak istiyorum, sorun yaşar mıyım?

Oryantasyon Programı sayesinde programın ilk gününde tüm katılımcılarla hemen tanışma fırsatınız olacak. Bu yüzden yalnız ya da arkadaşlarınızla katılmanız avantaj ya da dezavantaj gibi bir durum teşkil etmez çünkü organizasyon boyunca farklı şehirden eğlenceli ve unutulmaz birçok yeni dostluklar kurma şansınız olacaktır. Bir hafta boyunca yeni dostlarınızla aynı kamp ateşini tadını çıkaracaksınız.

2) Daha önce hiç kamp yapmadım zorluk yaşar mıyım?

Her programımızın belirli bir kısmı ilk defa kamp yapanlardan oluşmaktadır. İlk defa kamp yapacaksanız tecrübeli koordinatörlerimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Daha fazla kamp hayalinizi ertelemeyin, hemen bir programa başvuru yaparak RoarCamp ailesinin üyesi olun. 

Program boyunca (otobüs ve kamp alanlarında) tecrübeli koordinatörler size her konuda destek ve bilgi sağlayacak. Ayrıca tüm katılımcılara oryantasyon toplantısında kısa bir temel kampçılık eğitimi verilip, tüm ekipmanlar size tanıtılacaktır.Yolculuk öncesi kamp hakkında detaylı bir bilgilendirme maili (kamp programı, çanta, ihtiyaç listesi, hava bilgisi vs.) atılacak olup, programa tamamen hazır bir şekilde gelmeniz sağlanacaktır.

3) Hiçbir ekipmanım yok nasıl kamp yapabilirim?

Kamp için en gerekli temel (Çadır, Mat, kamp sandalyesi) malzemelerini RoarCamp olarak biz karşılıyoruz. Sizin yapmanız gereken tek şey sırt çantanıza kişisel ihtiyaçlarınızı koymak.

4) Yalnız katılıyorum sıkılır mıyım?

Öncelikle tek olmanızın kampımıza katılmak için hiç bir engel olmadığına emin olun. RoarCamp olarak en önemli önceliğimiz samimi bir kamp ortamı sağlamaktır. Katılımcıların uyumlu olmasına mümkün olduğunca özen göstermekteyiz.

Her kampımızda 50 kişilik kontenjan sınırı uygulanmaktadır. Bu 50 kişi arasında kadın/erkek dengesine de oldukça önem veriyoruz. Daha önce hiç aramıza katılmamış ve tek başına katılan birçok arkadaşımız oluyor. Yani yalnız değilsiniz. Program başlangıcında daha yolculuk esnasında arkadaşlıklarımız başlamaktadır. 

5) Edindiğimiz güzel dostlukların bitmemesi için bir buluşmanız oluyor mu?

RoarCamp ailesinin bu yıl düzenlediği geleneksel olarak önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan RoarCamp Allstar programı bu soru için ideal bir cevap olacaktır. Yalnızca RoarCamp ailesinden olanların katılabildiği bu etkinlik güzel dostluğumuzun kopmaması için düzenlenmiş bir program.

6) Yeni çıkardığınız programlara nereden ulaşabiliriz?

RoarCamp websitemiz üzerinden takip edebileceğiniz gibi e-bülten yoluyla da haberdar olabilirsiniz

7) Kampta günlük program nasıl uygulanıyor?

Detaylı program akışına website üzerinden ulaşabilirsiniz.

8) Tur ile ilgili bilgilendirmeyi ne zaman alabilirim?

Programa ilişkin kamp alanları, oryantasyon oyunları, yapılacak etkinlikler, rehber vb. bilgiler turun kalkışından 1 hafta önceden gönderilmeye başlanır.

1) Biz bu programı neden daha önce duymadık? Neden bu kadar ekonomik?

RoarCamp kuruluş itibariyle yeni bir firma olduğu için duyamamınız bir neden olabilir fakat mottomuzda da benimsediğimiz gibi RoarCamp Kültürü’nün vermiş olduğu mutluluğu onlarca insana yaymanın yanı sıra birkaç küçük nedeni var bunlar:

a- Gençlerin yeni deneyimler keşfederken servet ödememesi gerektiğine olan güçlü inancımız.

b- Kamplarımızda lüks tüketim teşvik eden hizmetlerin bulunmaması.